Berdychův gang

Toto společenství se temně zapsalo do historie policie a jejích nejlepších mužů. Důvěra v zákon byla opět otřesena poté, co se na celou věc přišlo. Korupce v nejvyšších kruzích dokázala beztrestně řádit a dokonce i vraždit.

Berdychův gang vznikl spojením elitních policistů – členů specializovaného týmu pro boj s organizovaným zločinem – a zástupců podsvětí. Společne získali takovou moc, že mohli léta zcela beztrestně vydírat, krást a zabíjet. Jejich odhalení bylo dílem náhody.

Samotný David Berdych byl původně vyhazovač, vymahač dluhů a lupič. Získal důležité kontakty, až se dostal do styku se členy OBOZU – Odboru boje s organizovaným zločinem Policie ČR. S pomocí šéfů jednotky rozvíjeli svou činnost.

V Expozituře zjistíme, že do týmu zkorumpovaných detektivů se dostanou dva nováčci – skutečnými jmény Helena Kahnová a Tomáš Gregor. Ti si prvotní odmítání a zvláštní chování kolegů vysvětlují jako obyčejnou nedůvěru zkušenějších kolegů. Postupem času jim ale praktiky týmu přijdou podezřelé. Zjistí, že policisté uvnitř přešli na druhou stranu. Celá situace se vyhrotí do okamžiku, kdy se zločinci pokusí odstranit zvídavé nováčky.

V Berdychově gangu figurovalo až 80 lidí. Padly vysoké tresty. Helena Kahnová a Tomáš Gregor získali ocenění od prezidenta.